Öğretme Yöntemi

Emre Göçmen yöntembilimsel bir çözümleme ile ürettiği içerikler; çapraz referanslamalar ile ilişkili konu anlatımlarının uygulama tekrarlarından oluşmaktadır. Görselleştirme Uzmanlığı ve İleri Görselleştirme Uzmanlığı üzerine sınırlandırılan bu anlatımlar; dünyada yaygın olarak kabul edilen kategorizasyon yapısına bağlı kalarak ‘uygulamalı bir şekilde’ gerçekleşir. Bu kategorizasyon yapısı; görselleştirme alanının temelleri olan modelleme, materyal, ışıklandırma-pozlama ve render aşamalarıdır.

Nasıl Öğrenilir?

Eğitim setlerinin ders anlatımları izlenir. Anlaşılmayan ya da çapraz anlatımlarda hatırlanmayan bölümler tekrar edilir ve notlar alınır. İzlenen uygulama örnekleri sadece bir kez tekrar edilir. Uygulama tekrarlarıyla çapraz referanslamalarla gerçekleşen anlatımlar nedeniyle; not alma ve uygulama tekrarı gerçekleştirme adımlarının ardından bilgiler pekişmiş olur. Profesyonel iş yaşamında karşılaşılan ilk proje ile birlikte, öğrenilen bilgilerin gelişim süreci başlar.

Görselleştirme Uzmanlığı Eğitimi

Görselleştirme Uzmanlığı Eğitimi, görselleştirme alanının temellerini oluşturan modelleme, materyal, ışıklandırma-pozlama ve render aşamalarını özgün içeriklerine göre ayrı ve birlikteliklerine göre bir bütün olarak ele almaktadır. Çapraz anlatımlar ve uygulama örnekleri üzerinden gerçekleşen anlatımlar; bir görselleştirme uzmanının kariyeri süresince gereksinim duyacağı tüm bilgi ve teknikleri işlevsel bir şekilde aktarmaktadır.

1. Aşama: Modelleme Eğitim Seti

Modelleme Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 29 saatlik bir anlatımdır. Modelleme Eğitim Seti’nin işleyişi, 3ds Max 2017 arayüzünün incelenmesiyle başlayarak, temel komut ve araçların kullanım teknikleriyle devam eder. Ardından
modelleme konusuna giriş yaparak, farklı sınıflardaki modellerin uygulama
örnekleri gerçekleştirilir. Modelleme araç ve komutlarının kullanım çeşitlemeleri, çapraz anlatımlar ile tekrarlanarak desteklenir.

Detaylı Bilgi

2. Aşama: Materyal Eğitim Seti

Materyal Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 16 saatlik bir anlatımdır. Materyal Eğitim Seti’nin işleyişi, 3ds Max 2017, V-ray 3.4, Solidrocks 2.0 ve Photoshop CC özellikleri üzerinden, materyal yorumlama teknikleri ile gerçekleşir.
Görselleştirme alanında, ‘uzmanlık düzeyi’ için gereken tüm materyal tipleri; karşılaştırmalı bir şekilde, proje örnekleri üzerinden ‘uygulamalı’ olarak
aktarılır.

Detaylı Bilgi

3. Aşama: Işıklandırma ve Pozlama Eğitim Seti

Işıklandırma-Pozlama Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen
tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 9 saatlik bir anlatımdır. Işıklandırma ve Pozlama Eğitim Seti’nin işleyişi, 3ds Max 2017, V-ray 3.4 ve Solidrocks 2.0 özellikleri üzerinden, ışıklandırma ve pozlama özelliklerinin
yorumlama teknikleri ile gerçekleşir. Görselleştirme alanında, ‘uzmanlık düzeyi’ için gereken tüm ışık kaynakları; karşılaştırmalı bir şekilde, proje örnekleri üzerinden ‘uygulamalı’ olarak aktarılır.

Detaylı Bilgi

4. Aşama: Render Eğitim Seti

Render Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 5 saatlik bir anlatımdır. Render Eğitim Seti’nin işleyişi, 3ds Max 2017, V-ray 3.4, Solidrocks 2.0 ve Photoshop CC özellikleri üzerinden, görselleştirme alanının tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde, ‘işlevsel bilgiler’le hazırlanmıştır. Anlatım, bilgisayar özelliklerini aşan ve zaman harcayan yorumlanabilir parametrelerin doğru ve etkili kullanılmasını hedeflemektedir. Setin işleyişi, 10 dakikada finale ulaşılabilecek bir Post-Render yöntemi ile sonlanmaktadır.

Detaylı Bilgi

İleri Görselleştirme Uzmanlığı Eğitimi

İleri Görselleştirme Uzmanlığı Eğitimi, görselleştirme alanında uzmanlık düzeyinde modelleme, materyal, ışıklandırma-pozlama ve render aşamalarına hakim olan görselleştirme uzmanları için hazırlanmış ‘ileri’ düzey içeriklerdir. Uygulama örnekleri üzerinden gerçekleşen anlatımlar; ileri seviyede gelişim göstermek isteyen bir görselleştirme uzmanının gereksinim duyacağı tüm bilgi ve teknikleri işlevsel bir şekilde aktarmaktadır.

5. Aşama: Gerçekçi Dış Mekan için Doğa Uygulamaları

Gerçekçi Dış Mekan için Doğa Uygulamaları Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 9 saatlik bir anlatımdır. 3ds Max 2014, V-Ray 3.0, Solidrocks 1.7, Multiscatter, Ivy Generator ve Photoshop CC özellikleri üzerinden hazırlanan bir ileri görselleştirme uzmanlığı eğitim setidir. Ders içeriğine bağlı gerçekleşen uygulamalar sırasında ‘sahne yorumlama teknikleri, sistem optimizasyonu, proje simülasyonuna bağlı Photoshop ile materyal yorumlama teknikleri, Render Elements, Post Render ve daha pek çok konu işlenmektedir.

Detaylı Bilgi

6. Aşama: İleri Görselleştirme Teknikleri-1 Eğitim Seti

İleri Görselleştirme Teknikleri-1 Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 25 saatlik bir anlatımdır. 3ds Max 2014, V-Ray 3.0, Solidrocks 1.7, Marvelous Designer, Floor Generator, Multitexture, Photoshop CC, Photoshop Lightroom özellikleri üzerinden hazırlanan bir ileri görselleştirme uzmanlığı eğitim setidir. Setin içeriğine konu olan render üzerinden süren anlatımda, ‘sahne yorumlama teknikleri, ileri materyal yorumlama teknikleri, sistem optimizasyonu, Post Render ve daha pek çok konu işlenmektedir.

Detaylı Bilgi

7. Aşama: İleri Görselleştirme Teknikleri-2 Eğitim Seti

İleri Görselleştirme Teknikleri-2 Eğitim Seti, Görselleştirme Uzmanı Emre Göçmen tarafından ‘uygulama örnekleri ile oluşturulmuş’ 10 saatlik bir anlatımdır. 3ds Max 2014, V-Ray 3.0, Solidrocks 1.7, Floor Generator, Multitexture, Photoshop CC özellikleri üzerinden hazırlanan bir ileri görselleştirme uzmanlığı eğitim setidir. Setin içeriğine konu olan renderlar üzerinden; İnsan Modeli Kullanımında Poz Değiştirme ve Sahnede Kullanma, Tüy-Halı Üretim Teknikleri, Ortam Işığı Kontrol Etme Teknikleri, Photoshop / Işık ve Lens Üretme Eklentisi Kullanımı ve daha pek çok konu işlenmektedir.

Detaylı Bilgi
Örnek Dersleri İzleyin

Eğitim setleri içeriklerini, ders anlatımlarının konu başlıkları, ekran görüntüleri ve final renderlarını sunan Emre Göçmen; derslerinin video örneklerini de öğrenci adaylarının deneyimine sunmaktadır. Özel ders niteliğinde bir anlatım üzerinden ilerleyen eğitim setlerimizin ücretsiz örnek derslerine Örnek Dersler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.